DÜNYA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
TIME Dergisi 2013 Yılın Kişisi Kim Seçildi ?
Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanan global bir dergi olan TIME tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ''yılın kişisi'' anketinin kazananı herkesi şaşırttı.

Geçtiğimiz yıllarda yılın kişisi seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şarkıcı Milet Cyrus ve Mısır'ın darbeci  Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdulfettah El-Sisi arasında kıran kırana geçen anket oylamalarında son 3 günde farkı açan Abdulfettah El-Sisi birinci olarak 2013'ün ''yılın kişisi'' seçildi.

İşte oylamanın ilk 3'ü ve oy oran sonuçları:

1) Abdülfettah El-Sisi: % 26.2
2) Recep Tayyip Erdoğan: % 20.8
3) Miley Cyrus: % 16.3

11 Aralıkta yayınlanacak olan derginin sayısına ilişkin açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, kişisel twitter adresi üzerinden, durumu eleştirerek; "Akıl tutulması yeni küresel dalga. Demokrasiyi bir darbe rejimiyle aynı kategoriye koymak anket değil kara propagandadır. TIME kara propaganda aracı olarak bir anketi kullanmaktadır, Esad rejiminin propaganda makinesi bile bunu düşünememiştir. Başbakanımızı TIME'da Sisi'nin karşısına koymak 'TürkiyeAvrupa'dan ayrılıyor' ve 'Türkiye'nin ekseni kayıyor' tartışmaları gibi operasyonun bir başka adımıdır" ifadelerini kullanmıştı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan, Estonya Parlamento Başkanı İle Görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Estonya Parlamento Başkanı Eiki Nestor ile görüştü.Estonya’daki...

Haberi Oku