GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Üniversite Sınavları Kalkıyor mu?
Rahatsızlıkları sebebiyle uzun süredir yurtdışı seyahatlerinde bulunmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni çıktığı yurtdışı seyahati sırasında gazetecilere  yakıt ihmali için durulan Kazakistan'ın Başkenti Astana'da gazetecilere ''ilk kez açıklıyorum'' diyerek "Üniversite giriş sınavlarını da, üniversite hazırlık kurslarını da ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar.'' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti;

“Üniversite giriş sınavlarını da (Yükseköğretime Geçiş Sınavı-YGS), üniversite hazırlık kurslarını da ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. Çünkü insanların ellerindeki son imkânları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz. Ben bazı büyük dershanelerle konuştum. Kendileri ‘Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz’ dediler.” dedi.

Üniversitelerle ilgili açıklamasının ardından Suriye meselesinede deyinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Suriye ile ilişkileirmizi en alt seviyeye indirmemiz ve büyükelçiliğimizi kapatarak elçimizi geri çağırmamız an meseledi'' dedi. Başbakan, yarın sabah Seul'de ABD Başkanı Barrack Obama ile 1.5 saatlik özel bi görüşme yapacak.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

sanalbasin.com üyesidir

Chp’li Gençlerden Lice Çikarmasi
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Lice’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.Ziyaret...

Haberi Oku